Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
Logo - Kulturalny Konin

Marzec w Kinie Studyjnym Centrum

Repertuar marcowy w Kinie „Centrum” będzie obfitował w ciekawe propozycje i filmowe wydarzenia. Kino zaprasza widzów na Nowe Horyzonty Tournée, a także na pokazy nagrodzonego Oscarami filmy ,,Artysta”. Będzie także coś dla miłośników talentu Marylin Monroe i reżyserskiego kunsztu George’a Lucasa. Dzieło reżysera Gwiezdne wojny cz. I ,,Mroczne widmo” kino zaprezentuje w technologii 3D.

Od 2 do 8 marca potrwa przegląd filmów nagrodzonych na prestiżowym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Nowe Horyzonty. W ramach projektu Nowe Horyzonty Tournée konińska publiczność obejrzy 8 najlepszych i najgoręcej oklaskiwanych tytułów z Polski i świata. Będą to m.in. nagrodzony Grand Prix w Cannes „Pewnego razu w Anatolii” Nuri Bilge Ceylana; zwycięzca konkursu Nowe Filmy Polskie podczas Nowych Horyzontów „Z daleka widok jest piękny” w reżyserii wybitnego malarza Wilhelma Sasnala i jego żony Anki Sasnal; nagrodzona w Cannes i Wrocławiu osobista spowiedź filmowa Kim Ki-duka „Arirang”; Nagroda Pauli Markovitch z docenionymi na festiwalu w Berlinie zdjęciami Wojciecha Staronia, ostatni film węgierskiego mistrza Béli Tarra „Koń turyński” nagrodzony na Berlinale Srebrnym Niedźwiedziem; eksperymentalny „Grabarz” oraz najnowsze, głośne filmy Urszuli Antoniak („Code Blue”) i Bruno Dumonta („Poza szatanem”).
Także w marcu Kino „Centrum” pokaże film „Artysta”, nagrodzony Oskarami za muzykę (Ludovic Bource) i kostiumy (Mark Bridges). Obraz przepięknie zrealizowany (reż. Michel Hazanavicius), z wystylizowanymi po mistrzowsku czarno-białymi kadrami. Ta stylistyka odwołują się nie tylko do kina niemego, ale i tego z lat 30., 40., nie będąc ich wierną kopią, ani parodią.
I nareszcie „Mój tydzień z Marylin” – z udziałem Michelle Williams, którą krytyka okrzyknęła aktorskim objawieniem i która twierdzi również, że: „film przybywa do Polski obsypany zachwytami”. Warto dodać, że biograficzny film o legendarnej Monroe otrzymał Złote Globy, m.in. dla Najlepszej Aktorki 2012. W pozostałych rolach zobaczymy gwiazdy takie jak m.in. Judi Dench, Julia Ormond czy też Kenneth Branagh.
Na koniec prawdziwa gratka dla wielbicieli „Gwiezdnych wojen” w reż. George’a Lucasa. Wszystkie sześć filmów powróci w najbliższym czasie do kin. Premiera polska I cz. sagi pod tytułem „Mroczne widmo” miała miejsce 10 lutego tego roku, w połowie marca zacznie ją prezentować konińskie Kino Studyjne „Centrum”. Będą to projekcje w technologii 3D.

poniżej kadr z filmy ,,Artysta"

PolecamyInne:

Linki:

Copyright © Kulturalny Konin 2012
wykonanie bp8.pl serv2