Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
Logo - Kulturalny Konin

Spontaniczni jak break dance

Zaczęli od Top Rock, przeszli do Indian Step, by poprzez Drop i Foowork zakończyć na Turtle. I choć byli wyczerpani, wcale nie mieli ochoty opuszczać sali lustrzanej.

Te tajemnicze nazwy to nazwy tanecznych figur, których grupę młodzieży ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Janusza Korczaka uczył instruktor „Body and Soul”, Grzegorz Ambroziak. Lekcja tego tańca odbyła się w sali lustrzanej Konińskiego Domu Kultury 29 lutego br. Nie był to pierwszy kontakt młodzieży Ośrodka ze sztuką. Odwiedzali już inne instytucje kultury w mieście, stacje radiowe czy galerię sztuki. Młodzież odwiedziła KDK pod opieką Urszuli Małeckiej i Agnieszki Jezierskiej.
– Takie spotkania są dla młodzieży formą edukacji społecznej, czasem terapii. Dają im też wiele radości i satysfakcję. To uczniowie szkoły przysposabiającej do życia. Byliśmy na wycieczce w Toruniu, wychodzimy do sklepów, uczymy naszych podopiecznych korzystania z kart bankomatowych, poruszania się w sklepach. Chcemy, by myśleli o sobie pozytywnie: „ja też to umiem”, „ja też to potrafię” - powiedziała Agnieszka Jezierska, nauczycielka i opiekunka kilkunastoosobowej grupy dziewcząt i chłopców w wieku od 17 do 24 roku życia.
Wszystkie te zajęcia wśród wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego cieszą się ogromną popularnością. Jednak wiadomość o zajęciach tańca break dance w KDK wywołała największy aplauz. Jak mówiła Agnieszka Jezierska: - Muzyka, taniec są dla nich najsilniejszym bodźcem, co dało się odczuć z ich reakcji na wieść, że wezmą udział w lekcji break dance.
Na zajęciach Grzegorza Ambroziaka też było to widać i słychać, młodzież reagowała bardzo spontanicznie. Niektórzy chłopcy przedłużali moment opuszczenia lustrzanej sali.
To nie koniec ich kontaktów z Konińskim Domem Kultury. Wkrótce wezmą udział w zajęciach plastycznych prowadzonych przez Katarzynę Mijakowską w Atelier KreDKa.

PolecamyInne:

Linki:

Copyright © Kulturalny Konin 2012
wykonanie bp8.pl serv2