Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
Logo - Kulturalny Konin

Ogrody polskiej animacji nominowane

Polski Instytut Sztuki Filmowej nominował projekt edukacyjny Katarzyny Kubackiej  i Jana Szymańskiego – „Ogrody animacji” do nagrody w kategorii „edukacja młodego widza”. O tym, kto zostanie laureatem prestiżowego wyróżnienia „dla osób i instytucji niezwiązanych z produkcją filmową za osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji filmu polskiego” dowiemy się we wrześniu. Statuetki i nagrody zostaną bowiem wręczone podczas 39. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (15-20 września br.).

Nagrody PISF są przyznawane w kilkunastu kategoriach: audycja radiowa lub program telewizyjny, dyskusyjny klub filmowy, dystrybucja filmu zagranicznego, kino, krajowe wydarzenie filmowe, krytyka filmowa, międzynarodowe wydarzenie filmowe, książka o tematyce filmowej, plakat filmowy, portal internetowy lub blog filmowy, program kształcenia profesjonalnego, promocja zagranicą, rekonstrukcja cyfrowa dzieł polskiej kinematografii oraz – edukacja młodego widza. W tym roku kapituła nagrody PISF nie przyznała jedynie nominacji dla dystrybutora filmów polskich.

Przypomnijmy, że to nie pierwsza nominacja do tej nagrody, jaką otrzymała Katarzyna Kubacka. Kapituła wytypowała ją po raz pierwszy w 2009 roku za Akademię Filmową „Otwórz oczy!” – projekt edukacyjny adresowany do dzieci i młodzieży (od 2001), oraz w 2010 roku –za warsztaty „Ogrody polskiej animacji” (razem z Siecią Kin Studyjnych i Lokalnych). Przypomnijmy również, że Katarzyna Kubacka jest szefem repertuaru Kina Studyjnego „Centrum” i koordynatorką Salonu Poezji Anny Dymnej w Koninie, dyrektorem artystycznym Festiwalu Filmów NieZwykłych w Sandomierzu (od 2004), producentką i autorką trzech edycji przeglądu filmowego „Otwórz oczy na polskie kino!” w Królestwie Maroka (wspólnie z ambasadą RP w Rabacie, 2009-2011), współorganizatorką i jurorką The International Images Film Festival for Woman w Zimbabwe. Współpracuje też z Telewizyjnym Studiem Filmów Animowanych, wspomnianą Siecią Kin Studyjnych i Lokalnych, Siecią Polskich Kin Cyfrowych oraz ze Stowarzyszeniem Filmowców Polskich. Jest organizatorką licznych spotkań i seminariów z udziałem twórców filmowych.Katarzyna Kubacka nominowana do nagrody PISF z projekt edukacyjny
"Ogrody polskiej animacji"
Fot. Marcin Oliński

 

PolecamyInne:

Linki:

Copyright © Kulturalny Konin 2012
wykonanie bp8.pl serv2