Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
Logo - Kulturalny Konin

„Zapamiętane” obiektywem

Pomysł na zdjęcie ale także warsztat młodych fotografów ukazują prace jakie pokazano na wystawie podsumowującej Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Zapamiętane”, zorganizowany przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. Na tegoroczny konkurs nadesłano ponad 360 prac wykonanych przez 85 twórców.

W tym roku jury konkursu nie przyznało grand prix. Pierwszą nagrodę odebrał natomiast Artur Pławski z Tych za zestaw zdjęć „Uśmiech matki”. Według Artura Pławskiego fotografia jest sposobem spojrzenia na rzeczywistość.
– Jest to inne spojrzenie niż nieuzbrojonym okiem. Sam aparat jest tak ważny gdyż fotografia pokazuje więcej niż człowiek sobie uświadamia. Przez obiektyw coś innego widać. Chciałem to pokazać – powiedział Artur Pławski.
Drugie miejsce przypadło Mariuszowi Słowińskiemu z Konina za „Kadr z filmu drogi”. Dla Mariusza Słowińskiego, zdjęcie również powstaje nie przez aparat. Najważniejszy jest pomysł.
Z kolei trzecia nagroda przypadła Dominikowi Śmiałowskiemu z Warszawy za zestaw zdjęć „W parku, którego nie ma”. Jury wyróżniło ponadto Karolinę Jonderko z Rydułtowych i Łukasza Grzelę z Gdańska.
Wojciech Wieteska, przewodniczący jury, gratulował uczestnikom odwagi w zaprezentowaniu swoich prac i poddaniu ich ocenie.
– Konkursy fotograficzne są bardzo interesujące. Przynoszą wiele pozytywnych emocji, mimo faktu, że zwycięzców jest zazwyczaj kilku, a lista kandydatów bardzo długa. Rywalizacja jest dopingująca nawet dla przegranych, bo oznacza, że następnym razem trzeba się lepiej starać – stwierdził Wojciech Wieteska.

Na wystawie w galerii CKiS przy ulicy Okólnej można oglądać nagrodzone prace oraz zakwalifikowane do wystawy. Wśród prezentowanych zdjęć można zobaczyć także fotografie naszego redakcyjnego kolegi Zdzisława Siwika.

PolecamyInne:

Linki:

Copyright © Kulturalny Konin 2012
wykonanie bp8.pl serv2