Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
Logo - Kulturalny Konin

Górniak na dobry początek

Nowy sezon kulturalny i artystyczny w mieście rozpocznie recital Edyty Górniak. Artystka wystąpi dla konińskiej publiczności 26 września br. o 18.00 w Centrum Wykładowo-Dydaktycznym PWSZ w Koninie. Inauguracja roku kulturalnego 2014/2015 będzie jak zawsze okazją do uhonorowania i nagrodzenia wyróżniających się twórców, animatorów, działaczy i pracowników, którzy swoją zawodową drogę związali z kulturą.

Artystka obdarzona ogromną muzyczną wrażliwością i niespotykanym głosem mówi o sobie: Cokolwiek by się działo, muzyka ma swoją siłę i jest moją siłą. Mocy tego artystycznego i chyba życiowego credo będą mieli możliwość doświadczyć koninianie. Edyta Górniak wystąpi w naszym mieście po raz pierwszy z koncertem na żywo, uświetniając moment uroczystego otwarcia nowego roku kulturalnego. Z towarzyszeniem muzyków zaśpiewa dla publiczności w Auli im. Jana A.P. Kaczmarka. Tuż przed jej koncertem odbędzie się wręczenie nagród i wyróżnień, przyznawanych dorocznie ludziom, którzy w trakcie minionego sezonu zapisali się swoimi osiągnięciami w konińskiej kulturze.
 
To nie koniec wydarzeń, które zaznaczą wejście w nowy rok kulturalny 2014/2015. W sobotę, 27 września 2014 o 18.00 w Konińskim Domu Kultury z recitalem „Żarcik a propos” wystąpi Joanna Trzepiecińska, którą gościliśmy nie tak dawno w Salonie Poezji Anny Dymnej, poświęconym wierszom Agnieszki Osieckiej. Tym razem zobaczymy ją w nieco innej roli. Artystka zawita do Konina z piosenkami najwyśmienitszych kompozytorów i autorów tekstów –  polskich i światowych. Z towarzyszeniem czołowych muzyków rodzimej sceny jazzowej (Bogdan Hołownia  –fortepian, Wojciech Pulcyn – kontrabas, Robert Murakowski – trąbka) zaśpiewa między innymi piosenki niezrównanego tandemu Jerzy Wasowski /Jeremi Przybora.

Nastrój, jaki tworzy podczas swego koncertu Joanna Trzepiecińska rozpięty jest pomiędzy subtelnym, kabaretowym żartem a poruszającym liryzmem. „Żarcik a propos” w takim wykonaniu będzie wydarzeniem –  zarówno dla miłośników teatru, jak i wybornej muzyki i kolejnym prezentem dla mieszkańców miasta, którzy zechcą w ten sposób uczcić otwarcie nowego sezonu kulturalno-artystycznego 2014/2015.
 
Sezon kulturalny dla Najmłodszych Widzów rozpocznie z kolei spektakl „Szewczyk Dratewka”. Perypetie dzielnego Dratewki znają świetnie z literatury i maluchy, i ich dorośli rodzice. Tym razem okazją do podglądania jego przygód będzie teatr kukiełkowy, prowadzony przez rodzinę Lalków, zafascynowanych magią teatralnej sceny i muzyki, którą wykonują twórcy widowiska: Joanna Lalek (która szyje również kostiumy dla kukiełek; śpiew, cymbałki, fortepian, hammond, klawesyn), Grzegorz Lalka (skrzypce, mandolina, gitara, śpiew), Marcin Zieliński (fortepian, hammond, wurtlizer, gitara basowa) oraz Lilia i Ula Lalek (śpiew). Jak mówią twórcy baśniowego widowiska, chcą docierać ze swoją sztuką „do głębin dziecięcej wrażliwości, rozbudzać wyobraźnię maluchów, a dorosłym przywracać wiarę w niewinność”.
 
„Szewczyk Dratewka” zostanie zaprezentowany w ramach IV Festiwalu Muzyki Kameralnej „Muzyczne Przestrzenie” organizowanego przez Fundację im. Zygmunta Noskowskiego. Widowisko adresowanego do przedszkolaków i uczniów klas I-III będzie można oglądać 18 września 2014 na deskach Konińskiego Kultury o godz. 11.00 i 13.00.
 

ZAPROSZENIA na koncerty Edyty Górniak i Joanny Trzepiecińskiej będąrozdawane w Konińskim Domu Kultury 10 września 2014 od godz. 9.00 i od godz. 17.00. Wydarzeniom związanym z uroczystą inauguracją miejskiego roku kulturalnego patronuje Prezydent Konina, Józef Nowicki.PolecamyInne:

Linki:

Copyright © Kulturalny Konin 2012
wykonanie bp8.pl serv2