Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
Logo - Kulturalny Konin

Polsko-niemieckie „Switch In Time”

W tym roku odbyły się w Wolfenbüttel (Dolna Saksonia) 11. warsztaty muzyczne, w których uczestniczyli młodzi muzycy z Wielkopolski i landu Dolnej Saksonii. Współorganizatorem projektu „Polsko-niemiecka młodzieżowa orkiestra jazzowa” jest konińska Państwowa Szkoła Muzyczna. Efektem ubiegłorocznych 10. warsztatów jest płyta, która zostanie zaprezentowana w Koninie 25 września.

Większość polskich uczestników warsztatów pochodzi z Konina. W nagrywaniu płyty uczestniczyli Jan Chojnacki (trąbka), Bartosz Chojnacki (kontrabas), Jakub Gradomski (puzon) i wokalistka Magda Iwińska. Współorganizatorem warsztatów był Krzysztof Pydyński, na co dzień dyrektor konińskiej PSM i szef Big Bandu PSM. Na okładce płyty napisał: - Największą wartością projektu „Polsko-niemiecka młodzieżowa orkiestra jazzowa” jest długa, bo już dziesięcioletnia tradycja. Poziom artystyczny orkiestry systematycznie wzrasta. Z obu stron warsztaty przygotowywane są perfekcyjnie. Młodzi muzycy obu krajów poznają się, nawiązują przyjaźnie, przełamują stereotypy. Warsztaty wpisują się znakomicie w cykl przedsięwzięć promujących kulturę polską w Niemczech oraz promocję kultury niemieckiej w Polsce.

Płyta została nagrana w czasie koncertów Deutsch-Polnisches Jugendjazzorchester (International Big Band) w Wolfsburgu, Wolfenbüttel i w Hanowerze. Płytę otwiera kompozycja Sammy Nestico „Switch In Time”, od której pochodzi tytuł płyty. Są też kompozycje Burta Bacharaka, Pata Metheny’ego, Wolfa Kerscheka, Michaela Schuha oraz „Fasten Your Seatbelt” Pawła Zielaka, nauczyciela konińskiego „Muzyka” i jego aranżacja piosenki „Gdybyś” z repertuaru Grażyny Łobaszewskiej.

Promocja płyty „Switch In Time” odbędzie się 25 września w CKiS Dom Kultury „Oskard”. Początek koncertu o godzinie 18.00.  


 
 

PolecamyInne:

Linki:

Copyright © Kulturalny Konin 2012
wykonanie bp8.pl serv2