Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
Logo - Kulturalny Konin

Wielki hałas w małym mieście

Wielki hałas w małym mieście. Czyli w… Koninie? Owszem i to za sprawą IV Festiwalu Muzyki Kameralnej „Muzyczne Przestrzenie” odbywającego się w kościołach, zamkach i pałacach w Wielkopolsce.

Organizatorem festiwalu jest Fundacja Zygmunta Noskowskiego; dyrektorem artystycznym „Muzycznych Przestrzeni” jest Janusz Wawrowski. Współorganizatorami są m.in. samorządy województwa wielkopolskiego, Konina i Gniezna. Wydarzeniem będzie zapewne koncert 27 września br. w kościele ewangelicko-augsburskim (ul. Dąbrowskiego 1, godzina 19.00), w czasie którego usłyszymy między innymi utwory Johannesa Brahmsa, Gustava Holsta i Andrzeja Panufnika. Utwory tego ostatniego pojawią się na wszystkich koncertach IV „Muzycznych Przestrzeni”, bo to Rok Andrzeja Panufnika. W Koninie koncertować będą: Jacob Shaw – wybitny angielski wiolonczelista, Michał Maciaszczyk – znakomity dyrygent i skrzypek na co dzień koncertujący z Filharmonikami Wiedeńskimi oraz wybitni wielkopolscy artyści – altowioliści Michał Bryła i Artur Rozmysłowicz, wiolonczelista Karol Marianowski, skrzypek Janusz Wawrowski i Joanna Freszel – sopran. Wstęp wolny.

Organizatorzy festiwalu chcąc poszerzyć krąg odbiorców sztuki i zachęcić ich do aktywności artystycznej wkroczyli do akcji „Wielki hałas w małym mieście”. Każdy kto marzy by choć na kilka godzin stać się muzykiem lub każdy kto nim już jest, będzie mógł 14 września zająć dowolne miejsce na konińskim placu Wolności i zaprezentować swój program artystyczny. Początek „Wielkiego hałasu…” o godzinie 11.00.
Akcji towarzyszyć będzie „Artystyczna Euforia” - warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży prowadzone przez pracownię „Garaż Sztuk”.
Na godzinę 17.00 przewidziano w Ratuszu projekcję filmu „Kilka pytań o słyszenie świata”. To pierwszy pełnometrażowy film dokumentalny o polskich kompozytorach młodego pokolenia. Po projekcji będzie można porozmawiać z reżyserką Mają Baczyńska i bohaterami produkcji.

Dla najmłodszych organizatorzy przewidzieli spektakl kukiełkowy Teatrzyku „LALEK”, opowiadający historię Szewczyka Dratewki. Spektakle odbędą się w Konińskim Domu Kultury 18 września o godz. 11 i 13.

24 września Jacob Shaw, angielski wiolonczelista, poprowadzi w konińskiej Państwowej Szkole Muzycznej międzynarodowe kursy mistrzowskie. Początek o godz. 10.

 

PolecamyInne:

Linki:

Copyright © Kulturalny Konin 2012
wykonanie bp8.pl serv2