Logo - Kulturalny Konin

Fuks na Mistrzostwach Krajowych

W Krajowych Mistrzostwach IDO Disco Dance, Street Dance Show i Disco Freestyle w Tarnowie Podgórnym wystartowali tancerze z formacji „Fuks” z Konińskiego Domu Kultury. Młodzi tancerze zajęli czołowe i finałowe miejsca, klasyfikując się do kadry Polski w Mistrzostwach Europy i Świata.

W zawodach zaprezentowały się duety i mini formacje „Fuksa”, tancerze występowali również solo.
Wśród duetów mieszanych (kategoria 16+) w finale wystąpił duet Ada Truszkowska, Dawid Piasecki, którzy zajęli 7 miejsce.W duetach seniorskich 16+ kategoria kobieta-kobieta wystartowała Klaudia Dutkiewicz z drugim instruktorem zespołu FUKS Joanną Łęcką, które w finale wytańczyły 8 miejsce. Rywalizację w kategorii mini formacje dzieci do lat 11 rozpoczął FUKS MINI, który zakwalifikował się do ścisłego finału, zajmując w nim 7 miejsce. W skład tej grupy wchodzą Agata Kaczmarek, Wiktoria Pachciarz, Maria Poprawska, Iga Seidel, Daria i Margarita Szczepankiewicz i Nikola Zajączkowska. W kategorii starszej 12-15 lat wystartowała mini formacja FUKS I w składzie: Oktawia Kończak, Adrianna Błaszkowska, Dagmara Komorowska, Weronika Łuczak, Dawid Piasecki, Weronika Wojtyra, Olena Zasadzińska, która zakwalifikowała się do finału zajmując 6 miejsce.
Formacja dzieci do 11 lat FUKS MINI zdobyła wicemistrzostwo Polski, 2 miejsce, tym samym zakwalifikowała się do kadry Polski na Mistrzostwa Świata i Europy. Z kolei formacja FUKS I w kategorii 12-15 lat zakończyła te zawody na 4 miejscu i jest pierwszą formacją rezerwową na mistrzostwa Świata i Europy.
Przygotowania do występu w krajowym konkursie trwały od września ubiegłego roku, intensywne przygotowania zajęły „Fuksom” całe ferie. Do udziału w mistrzostwach przygotowali ich trenerzy z Konińskiego Domu Kultury Jacek Szczepankiewicz i Joanna Łęcka.