Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
Logo - Kulturalny Konin

Otworzyli serca dla WOŚP

Złote serduszko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, obrazy konińskich artystów, książkę kucharską z autografem Anny Komorowskiej i filiżanki od prezydenta Bronisława Komorowskiego licytowano podczas 23. finału Orkiestry w Koninie. Do tej pory w Koninie i regionie wolontariusze i organizatorzy finału zebrali 130 000 zł. 

 Koniński finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy uświetniły koncerty, happeningi i zawody sportowe. Po raz piąty odbył się bieg Policz się z cukrzycą, zorganizowany przez Klub Biegacza Aktywni Konin. Na starcie biegu (3 km) stanęło 130 biegaczy między innymi z Konina, Kazimierza Biskupiego, Goliny, Turku czy Kalisza. Sportowcy na rzecz Orkiestry przekazali kwotę 1500 zł.

Na scenach: w kinie Helios i przy wejściu głównym do Galerii nad jeziorem, która od lat gości w swych murach WOŚP, odbyły się koncerty i licytacje. Pod młotek poszły między innymi gadżety przygotowane przez Katarzynę Mijakowską z Konińskiego Domu Kultury.
Przed publicznością zaprezentowali się młodzi artyści z grup prowadzonych przez Sylwię Michalak - FTT, Jacka Szczepankiewicza i Klaudii Dudkiewicz - Fuks, Grzegorza Ambroziaka B&S oraz wokaliści ze studia Anny Ciesielskiej: Natalia Gierasimow, Alicja Michalak i Lena Niedźwiedzka.
Najwięcej braw otrzymali jednak seniorzy z zespołu wokalnego Fantazja, działającego w KDK. Występ artystów pokazała także Telewizja Polska.
Jednym z ważniejszych punktów finału były prelekcje konińskich lekarzy dotyczące profilaktyki i leczenia najmłodszych i seniorów oraz licytacje. Ta główna odbyła się tuż po godzinie 18.00. Pod młotek poszło między innymi Złote serduszko WOŚP, które za 55 000 zł kupił Zespół Elektrowni PAK SA.
2 000 za książkę kucharską z autografem Anny Komorowskiej zapłacił jeden z konińskich przedsiębiorców. Za 2 500 zł obraz Krystyny Ruminkiewicz wylicytowało Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Koninie, a za 3 500 zdjęcie Mariki Sypniewskiej Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Koninie.
W sumie podczas licytacji zebrano ponad 80 000 zł.
Przypomnijmy, że podczas 23. Finału Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów.
Koniński finał zakończył koncert zespołu Myslovitz i pokaz sztucznych ogni.


Fot. Zdzisław Siwik

PolecamyInne:

Linki:

Copyright © Kulturalny Konin 2012
wykonanie bp8.pl serv2