Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
Logo - Kulturalny Konin

Medal za wielkie serca

Medal poświęcony dwudziestoleciu grania Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy otrzymał koniński sztab orkiestry. Medal to podziękowanie za pracę dla wolontariuszy, sponsorów i ludzi wielkiego serca, którzy przez ostatnie dwie dekady pomagali chorym dzieciom, bo dla nich warto podkreślić co roku gra WOŚP.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz pierwszy zagrała w Koninie 3 stycznia 1993 roku z inicjatywy dziennikarek konińskiego oddziału Gazety Wyborczej. Jak wspomina Sławomir Papiera, ówczesny szef Radia Konin, dziś dyrektor TV Informacyjnej Konin, tematem finału były wtedy choroby serca najmłodszych. Przez kolejne lata Fundacja kierowana przez Jurka Owsiaka, zbierała pieniądze (w różnych miejscach miasta) m.in. na zakup sprzętu medycznego dla oddziałów niemowlęcych, na ratowanie życia dzieci poszkodowanych w wypadkach i na zakup sprzętu dla dzieci z chorobami onkologicznymi, urologicznymi i nefrologicznymi.
Od 2004 roku organizacją zbiórki pieniędzy zajął się Dom Kultury Oskard. Rok później finał WOŚP zorganizowano w Galerii nad Jeziorem. Co roku kweście towarzyszą także imprezy sportowe, w tym bieg ,,Policz się z cukrzycą” oraz happeningi.
Koniński Sztab WOŚP, do którego przypomnijmy należą także okoliczne gminy, od 2004 roku do dziś uzbierał 1 352 046, 62 zł i 1 euro. Na ulicach Konina i sąsiednich gmin kwestowało w tym czasie ponad 5 tys. wolontariuszy. 
Dzięki działalności Fundacji WOŚP do konińskiego szpitala trafił sprzęt za około milion złotych.

Jak informuje Justyna Kałużyńska, szefowa konińskiego sztabu, także w tym roku Wojewódzki Szpital Zespolony w Koninie aplikować będzie do Fundacji WOŚP o przekazanie dla oddziału noworodków nowego sprzętu.


 

PolecamyInne:

Linki:

Copyright © Kulturalny Konin 2012
wykonanie bp8.pl serv2