Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
Logo - Kulturalny Konin

Szymon Pawlicki Człowiekiem Roku

Gromkimi oklaskami na stojąco, przyjęto werdykt kapituły konkursu o statuetkę ,,Złotego konia” w kategorii ,,Człowiek roku”. Laureatem został bowiem aktor, społecznik, bliski współpracownik Lecha Wałęsy, z lat 80. ubiegłego wieku, gospodarz konińskich Salonów Poezji – Szymon Pawlicki. Wręczenie nagrody odbyło się podczas Gali Konińskiego Biznesu.

 Statuetkę wręczyli laureatowi Katarzyna Kubacka, producentka filmowa oraz Józef Nowicki, prezydent Konina. Szymon Pawlicki otrzymał także list gratulacyjny od Piotra Florka, wojewody wielkopolskiego.
– To dla mnie olbrzymi zaszczyt. Dziękuję za pamięć. Człowiek jest mistrzem w przemijaniu – mówił Szymon Pawlicki.
Nominacje do statuetki ,,Złotego Konia” w kategorii ,,Człowiek roku” otrzymali również rzeźbiarz Joto Giotto Dimitrow i Urszula Maciaszek.
Statuetkę ,,Złotego konia” wręczono także w kategoriach ,,Mikroprzedsiębiorstwo roku”, ,,Mała i Średnia firma roku” oraz w kategorii ,,Sponsor roku – Za Serce”.


Fot. Zdzisław Siwik. Salon Poezji z Anną Polony i Andrzejem Sewerynem, 26/10/2013, KDK
Na zdjęciu: laureat statuetki ,,Złotego konia”, SZYMON PAWLICKI


Do konkursu zgłoszono 35 firm oraz 8 wspaniałych koninian. Osiągnięcia nominowanych oceniała kapituła konkursu pod przewodnictwem prezydenta Konina, Józefa Nowickiego.
Laureatem statuetki Złotego konia w kategorii ,,Mikroprzedsiębiorstwo roku została firma Sypniewski Maciej Foto Sypniewski.
Zwycięzcą kategorii ,,Mała i Średnia firma roku” oraz ,,Sponsor roku – Za Serce”, po raz pierwszy w 18-letniej historii Gali Konińskiego Biznesu, została spółka Chemat. Firma jest między innymi sponsorem tytularnym zespołu konińskich koszykarek.
Galę Konińskiego Biznesu poprowadzili Elżbieta Miętkiewska, dyrektor Konińskiego Domu Kultury i Janusz Lipiński, dyrektor Radia Zet Gold w Wielkopolsce. Wydarzenie uświetnił mini koncert Kameralnego Zespołu Smyczkowego Ad Libitum z KDK.
Wieczór w Konińskim Domu Kultury zakończył koncert Andrzeja Poniedzielskiego i Artura Andrusa.
 
Redakcja portalu kulturalnykonin.pl gratuluje wszystkim nominowanym i nagrodzonym w konkursie o statuetkę ,,Złotego Konia”. W sposób szczególny pogratulować pragniemy Szymonowi Pawlickiemu, dziękując mu jednocześnie za ogromy wkład w konińską kulturę, za cudowne Salony Poezji, za łzy wzruszeń i za to, że jest Pan z nami.

 

PolecamyInne:

Linki:

Copyright © Kulturalny Konin 2012
wykonanie bp8.pl serv2