Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
Logo - Kulturalny Konin

Mateusz Weber zaśpiewa podczas 33. Przeglądu Piosenki Aktorskiej

Koninianin, absolwent I Liceum w Koninie, student Akademii Teatralnej w Warszawie, został jednym z dziewięciu finalistów Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki. Zwycięzcę konkursu poznamy 30 marca. Do II etapu  zakwalifikowano trzydziestu młodych artystów. Wystąpili oni w Imparcie we Wrocławiu, w piątek 23 marca otwierając tym samym 33. Przegląd Piosenki Aktorskiej.

Był jazz, rock, elektronika i sporo klasyki. Finalistów wybrała tradycyjnie Rada Artystyczna, w której w tym roku zasiadali aktorzy Jacek Bończyk, Jacek Borusiński, Mariusz Kiljan, pianista Leszek Możdżer, dyrektor wrocławskiego Teatru Polskiego Krzysztof Mieszkowski, kompozytor Jerzy Satanowski oraz aktor, konferansjer i dziennikarz Bogusław Sobczuk.
W gronie dziewięciu szczęśliwców znalazł się także reprezentant Konina Mateusz Weber. Wszyscy aż do finału będą mieszkać we Wrocławiu gdzie uczestniczyć będą w warsztatach prowadzonych przez Olgę Szwajgier, Agatę Dudę-Gracz i Marcina Przybylskiego. Na scenie ponownie zobaczymy ich 30 marca, w Sali Koncertowej Radia Wrocław.
Za Mateusza trzymamy mocno kciuki.

Finaliści Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki:
Matylda Damięcka
Marcin Januszkiewicz
Paulina Korthals
Jakub Pawlak
Anna von Schrottenberg
Karolina Skrzyńska
Pola Trąbińska
Mateusz Weber (fot: http://www.teatr-muzyczny.home.pl)
Patrycja Zisch

PolecamyInne:

Linki:

Copyright © Kulturalny Konin 2012
wykonanie bp8.pl serv2