Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
Logo - Kulturalny Konin

Tu nie ma przegranych

– Ten Festiwal ma formułę konkursowa, ale na tym Festiwalu nie ma przegranych – mówiła Katarzyna Skawińska, ogłaszając wyniki festiwalowej rywalizacji zespołów tanecznych. Janusz Tylman, przewodniczący jury wokalnego, dodawał: – To dzięki Festiwalowi kolejne pokolenia młodych ludzi stają się wrażliwe i muzykalne.

O prawo startu w 36. Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie starało się, w czasie pierwszych eliminacji w marcu i kwietniu, około 4000 wokalistów i tancerzy. W minionym tygodniu, 11-14 czerwca, o Aplauzy ubiegało się 2400 tancerzy i wokalistów z Polski i 21 krajów świata. W czasie koncertu galowego w amfiteatrze „Na skarpie” najlepsi z najlepszych otrzymali Złote, Srebrne i Brązowe Aplauzy oraz wyróżnienia. Wszystkie wyniki festiwalu publikujemy na  http://festiwaldzieciecy.pl/206-taniec-obsypany-aplauzami  oraz http://festiwaldzieciecy.pl/207-aplauzy-w-spiewie-rozdane .
 
Rywalizacja była na najwyższym poziomie. Nie ma bowiem, jak powszechnie podkreślali jurorzy i goście festiwalowi, drugiego takiego festiwalu w Polsce o podobnym poziomie artystycznym. Janusz Tylman przy okazji ogłaszania wyników festiwalu dzieci śpiewających, zauważał w imieniu jury: - Coraz większy udział wokalistów z różnych  państw świata sprawia, że rośnie ranga konińskiego Festiwalu w Polsce i zagranicą. To dzięki festiwalowi kolejne pokolenia młodych ludzi stają się wrażliwe i muzykalne. Prestiżu dodaje również Konin Band Orchestra,  akompaniująca solistom. I apelował, do dzieciaków i ich opiekunów: - Niech piosenka będzie waszą pasją i miłością! Z kolei Katarzyna Skawińska w czasie koncertu galowego twierdziła, zwracając się do uczestników festiwalu: - Tu, na widowni, siedzą sami zwycięzcy. Wy, po codziennej ciężkiej pracy, dzisiaj dzielicie się z nami radością tańczenia. Dziękujemy wam za to...
 
Najważniejsze festiwalowe nagrody, Grand Prix, międzynarodowe zespoły jurorskie  przyznały zespołom z Litwy i Rosji. Grand Prix wokalne otrzymał zespół Keberiokšt z Kłajpedy (Litwa), za wykonanie piosenki „Adiemus” (sł. muz. Karl Jenkins). To już drugie Grand Prix dla tego zespołu; pierwszy raz ten laur „wzięli” w 2012 roku. Po raz szósty w historii konińskiego festiwalu Grand Prix taneczne jury przyznało zespołowi Junost z Briańska (Rosja), wykonanie choreografii Jelieny Adarczienko, zatytułowanej „Echo miłości”.

 


Cicho w Konińskim Domu Kultury się zrobiło. Po nieprawdopodobnym gwarze, zawirowaniu pełnym kolorów (strojów i makijaży), po emocjach niezwykłych, przyszedł czas na ochłonięcie i… rozpoczęcie organizacji kolejnego, 37. Festiwalu. Najpierw jednak parę podziękowań. Na początek Przyjaciołom festiwalu – jest ich niewielu, ale są sprawdzeni, nieodmawiający pomocy w organizacji tak dużej imprezy. Z radością odnotowujemy pojawienie się nowych, hojnych Dobrodziejów. To dobrze wróży festiwalowi dziecięcemu. Sprawdzone są też ekipy realizatorów festiwalu, od pierwszych eliminacji po koncert galowy. Panie i panowie, czapki z głów przed waszym zaangażowaniem i profesjonalizmem. Ba, w tym roku to nawet pogoda dopasowała się do wymogów organizacyjnych. A zatem - do zobaczenia, wkrótce!

PolecamyInne:

Linki:

Copyright © Kulturalny Konin 2012
wykonanie bp8.pl serv2