Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
Logo - Kulturalny Konin

Muzyczne Przestrzenie ponownie w Koninie

Konin na mapie Muzycznych Przestrzeni. Będą koncerty, spektakle i happening muzyczno-plastyczny. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyczne Przestrzenie” odbędzie się w całej Wielkopolsce. To już piąta edycja festiwalu organizowanego przez Fundację Zygmunta Noskowskiego. Wydarzenia w Koninie zaplanowano na 6, 19 i 23 września oraz 11 października. Wstęp wolny. Miasto Konin współfinansuje to wydarzenie. 
Muzyczne Przestrzenie w Koninie otworzy 6 września „Artystyczna Euforia”  happening plastyczno-muzyczny. Impreza odbędzie się od 15.00-17.00 na placu Wolności. Wezmą w niej udział plastycy z Garażu Sztuk oraz aktor Maciej Gasiorek. O 17.00 impreza przniesie się do Amfiteatru na konińskim bulwarze. Tam zagra Duet Akordeonowy w składzie: Piotr Kopietz – akordeon, akordina i Jacek Małachowski – akordeon
 
19 września o godz. 19.00 w kościele parafii ewangelicko-augsburskiej w Koninie odbędzie się koncert z udziałem wybitnych artystów z kraju i zagranicy. Wystąpią: pianista Krzysztof Jabłoński, Kornel Wolak – klarnecista czy wiolonczelista Tomasz Strahl. Zagra też Janusz Wawrowski – skrzypek, który od wielu lat przybliża publiczności muzykę polską. Nie zabraknie wykonawców zagranicznych, warto wymienić tu skrzypaczkę Nathalie Shaw czy altowiolistę Jiří Kabata. W programie koncertu, znajdą się utwory z pogranicza XIX i XX wieku. Usłyszymy Trio klarnetowe a-moll op. 114 Johannesa Brahmsa, zwanego jednym z trzech Panów „B” (obok Jana Sebastiana Bacha i Ludwiga van Beethovena) oraz Kwintet fortepianowy g-moll op. 34 przedwcześnie zmarłego Juliusza Zarębskiego. Koncert będzie również szansą na zapoznanie się nieco z twórczością niesłusznie pomijanego współczesnego twórcy Romana Maciejewskiego –  podczas wieczoru zabrzmi jego Trio Mattinata. Koncert odbędzie się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Konina Józefa Nowickiego.
 
„Opera w baśni, baśń w operze” to z kolei spektakl muzyczny dla dzieci. Przedstawienie rozpocznie się 23 września o godzinie 11:00 w Konińskim Domu Kultury. Wystąpią: aktor Maciej Gąsiorek, Katarzyna Laskowska – sopran, Bogumiła Dziel-Wawrowska – sopran, Piotr Rafałko – tenor, Monika Polaczek-Przestrzelska – fortepian. Najmłodsi zobaczą na scenie baśniowe postaci i usłyszą fragmenty muzyki klasycznej. 
 
Z kolei 11 października o godz. 19.00 melomani wysłuchają koncertu w konińskiej farze. Pieśni Zygmunta Noskowskiego wykona sopranistka Bogumiła Dziel-Wawrowska, której akompaniować będzie Robert Morawski. Pośród muzyków pojawią się również skrzypek Janusz Wawrowski, wiolonczelista Benedick Kloeckner oraz pianista – Jose Gallardo. Artyści zaprezentują publiczności urzekającą Rapsodię op. 33 młodopolskiego kompozytora Ludomira Różyckiego oraz Trio fortepianowe c-moll op.101 nr 3 Johannesa Brahmsa.

   
 
 

PolecamyInne:

Linki:

Copyright © Kulturalny Konin 2012
wykonanie bp8.pl serv2