Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
Logo - Kulturalny Konin

Pół wieku muzycznej edukacji

Obchodzące w tym roku 50-lecie działalności Społeczne Ognisko Muzyczne im. Witolda Friemanna w Koninie zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych zainteresowanych nauką gry na różnych instrumentach oraz śpiewem. W minionym roku szkolnym w SOM kształciło się ponad 200 osób. 

Ognisko prowadzi naukę gry na akordeonie, fortepianie, elektronicznych instrumentach klawiszowych, gitarze klasycznej, elektrycznej i basowej, skrzypcach, flecie, klarnecie, saksofonie, trąbce, puzonie i tubie oraz perkusji. Poza tym Studio Piosenki prowadzi nauczanie poprawnego śpiewania uwzględniające emisję głosu, dykcję i ruch sceniczny. W ramach programu nauczania prowadzone są grupowe zajęcia z umuzykalnienia, indywidualna nauka śpiewu i gry oraz dla zainteresowanych próby zespołów instrumentalnych i wokalnych. Nauka trwa 5 lat. Zajęcia odbywają się w 4 punktach w Koninie oraz w filiach w Bydgoszczy, Golinie, Zagórowie, Sompolnie, Mąkolnie, Ślesinie, Dąbiu i Piotrkowicach.
 
Powstałe w 1965 roku SOM jest najstarszą placówką kształcenia muzycznego w Koninie. Działa w ramach Konińskiego Towarzystwa Muzycznego. To właśnie SOM było bazą rekrutującą młodzież i pedagogów dla utworzonej 1974 roku Państwowej Szkoły Muzycznej w Koninie.
 
Dodatkowe informacje:biuro KTM (Konin, ul. Mickiewicza 3), tel. 63-242-87-88, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   
 
 

PolecamyInne:

Linki:

Copyright © Kulturalny Konin 2012
wykonanie bp8.pl serv2