Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
Logo - Kulturalny Konin

Muzyczna miłość Michała Bajora

O tym, że piosenek o miłości nie brakuje w twórczości polskich artystów przekonał nas Michał Bajor. Podczas sobotniego koncertu, który odbył się w Konińskim Domu Kultury, piosenkarz zaśpiewał genialne piosenki o miłości autorstwa Wojciecha Młynarskiego z repertuaru równie genialnych artystów. Takie utwory jak między innymi ,,Prześliczna Wiolonczelistka”, ,,Przedostatni Walc” czy ,,Odkryjemy Miłość Nieznaną” otrzymały nową ,,twarz” - twarz Michała Bajora.

Najnowsza płyta Bajora, na której znalazły się piosenki wyśpiewane w Koninie, nosi tytuł ,,Moja miłość”.
,,Moja miłość" to covery. Tylko dwie piosenki na płycie są nowe, napisane specjalnie na owy album. Słowa napisał Wojciech Młynarski, a muzykę stworzyli Włodzimierz Korcz (,,Miłość jest tylko jedna" zaśpiewany na płycie wspólnie z Anią Wyszkoni) i Wojciech Borkowski (,,Ja kocham, Ty kochasz", wykonany wspólnie z Alicją Majewską). Wojciech Borkowski podczas koncertu w Koninie, zasiadł także przy fortepianie. Towarzyszyli mu młodzi, znakomici muzycy.

Głosy wokalistek można było także usłyszeć w Koninie. Zarówno Ania Wyszkoni, jak i Alicja Majewska, zgodziły się na odtworzenie ich głosów z playbacku.
Michał Bajor współpracę z wokalistkami wspominał jak najlepiej. A każdy z utworów Alicji Majewskiej wzbogacał anegdotami.  
Jak podkreślał obie panie go zauroczyły.
,,Z Alicją znamy się od wielu lat i uważam ją za znakomitą wykonawczynię perełek Młynarskiego i Włodzimierza Korcza. Inne pokolenie reprezentuje Ania Wyszkoni, z którą śpiewam „Ja kocham, Ty kochasz”. Wiem, że dla niej marzeniem było zarówno zaśpiewać tekst Wojciecha Młynarskiego, jak i ze mną. Na moje koncerty przychodziła wspólnie z mężem i wysyłała sygnały, że chciałaby zrealizować wspólny projekt. Dlatego, kiedy szukaliśmy wrażliwej wokalistki z młodego pokolenia to pomyślałem właśnie o niej. Ania to prawdziwa profesjonalistka, bardzo szukająca, bardzo skromna”.

,,Moja miłość” to 19. płyta Michała Bajora i zarazem trzecie spotkanie mistrza interpretacji z mistrzem słowa Wojciechem Młynarskim. Piosenkarz w swym repertuarze ma ma kilkadziesiąt piosenek napisanych przez tego autora tylko dla niego. Na płycie ,,Podróże” jest 13 piosenek premierowych, które Młynarski napisał tylko dla niego.

A jak zinterpretował miłosne szlagiery napisane przez Młynarskiego dla innych wokalistów? Cóż Michała Bajora albo się lubi, albo nie koniecznie słucha. Koncert był dla mnie ucztą. Piękne słowa Wojciecha Młynarskiego w aranżacji muzycznej Wojciecha Borkowskiego, połączone z nieskazitelną dykcją Michała Bajora, sprawiły, że sobotni wieczór zapadnie na długo nie tylko w mej pamięci.
Publiczność, która na koncert Michała Bajora czeka zawsze z utęsknieniem, oklaskiwała piosenkarza i towarzyszących mu muzyków bardzo długo. Były więc bisy, autografy i obietnica, że kolejny koncert już za dwa lata.  


Drodzy Moi

Oddaję w Wasze ręce kolejny muzyczny krążek. To kilkanaście piosenek o miłości.
Piosenek, na których literacko i muzycznie wychowało się kilka pokoleń słuchaczy.
Większość z tych perełek wszyscy czasem nucimy.
Świetne kompozycje wspaniałych muzyków i niezmienny – od dziesiątek lat – wspólny mianownik: kapitalne teksty Wojciecha Młynarskiego.
To już moje trzecie pod rząd piosenkowe spotkanie z Mistrzem na płycie jego literackiego autorstwa.
A już myślimy o czwartym … zapraszam więc  do śpiewania razem ze mną tych wyjątkowych miłosnych piosenek. Serdecznie pozdrawiam i dziękuję Państwu za kolejną możliwość spełnienia moich muzycznych marzeń.

Michał Bajorfoto: Andrzej Moś

PolecamyInne:

Linki:

Copyright © Kulturalny Konin 2012
wykonanie bp8.pl serv2