Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
Logo - Kulturalny Konin

„Tury” rozdane w Turku

Na zakończonym w Turku XIV Przeglądzie Etiud Filmowych „KLAPS” rozdano nagrody, okazałe, drewniane rzeźby „Tura”. Impreza, w ramach której studenci Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej i Filmowej w Łodzi pokazywali swoje ćwiczenia operatorskie, etiudy reżyserskie i filmy dyplomowe, odbywała się w kinie „Tur” i była nie tylko konkursem, ale też formą promocji twórczości „filmówki” w mniejszych ośrodkach.

W Przeglądzie „KLAPS” 2012 Grand Prix otrzymał Magnus Arnesen, twórca z Norwegii, za film dyplomowy „Zaśpiewaj mi do snu”. Dwie równorzędne Nagrody Specjalne otrzymali: Grzegorz Jaroszuk za „Opowieści z chłodni” i student ze Słowacji Matej Bobrik za „Dom śmierci”. Ten drugi film spodobał się również widowni, która w swoim plebiscycie przyznała mu Nagrodę Publiczności. Nagrodzone filmy wzbogacą program pokazów specjalnych tegorocznego Przeglądu Polskich Filmów Fabularnych „DEBIUTY”, który tradycyjnie odbędzie się jesienią w Konińskim Domu Kultury.

Fot: A. Moś
Zygmunt Machwitz, wykładowca PWSFTiTV w Łodzi odbierał ,,Tury” dla narodzonych studentów; „Tury” wręczał Mirosław Mękarski, wiceburmistrz Turku

PolecamyInne:

Linki:

Copyright © Kulturalny Konin 2012
wykonanie bp8.pl serv2