Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
Logo - Kulturalny Konin

Dziecięcy festiwal pod dobrym znakiem

Wiele wskazuje, że przyszłoroczny 34. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca będzie promowany nowym znakiem graficznym. Koniński Dom Kultury ogłosił konkurs na projekt znaku graficznego Festiwalu.

Festiwal to największa artystyczna impreza w kraju, obejmująca dzieci i młodzież do lat 16. Co roku tylko w jego zmaganiach finałowych w Koninie udział bierze ponad 2 tysiące uczestników, a przecież finały poprzedzają dwustopniowe eliminacje. Wśród nich kilkuset przyjeżdża z zagranicy. I to nie tylko z najbliższych nam krajów ościennych, europejskich, ale mieliśmy również gości zza Atlantyku, z USA i Kanady, także z Japonii, Wietnamu a nawet Nigerii. Dotychczas do promocji Festiwalu wykorzystywano parę kroczących i śpiewających dzieciaków, wirujące bączki a nawet piłkarskie piłki. Wiele wskazuje, że 34. edycja Festiwalu, która odbędzie się w dniach 5-9 czerwca 2013 r., będzie promowana już innym znakiem. KDK ogłosił konkurs na festiwalowe logo.Liczymy, że efektem konkursu będzie oryginalny znak graficzny (logo) Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie, nawiązujący do charakteru imprezy, miejsca jego organizacji, spełniający jednocześnie rolę promocyjną oraz informacyjną – powiedziała Elżbieta Miętkiewska-Markiewicz, dyrektor KDK.Konkurs ma charakter otwarty. Mogą wziąć w nim udział wszystkie zainteresowane osoby. W szczególności studenci lub absolwenci wyższych uczelni artystycznych oraz absolwenci i studenci wydziałów architektury i wydziałów sztuk plastycznych, uczniowie szkół plastycznych, graficy. Prace mogą być realizowane oraz zgłaszane do konkursu indywidualnie lub zespołowo.

„Wyłonione w konkursie logo będzie wykorzystywane do identyfikacji wizualnej Festiwalu – czytamy w regulaminie konkursu - zarówno w formie papierowej, elektronicznej jak i pozostałej związanej z identyfikacją jednej z największych, o ile nie największej, tego typu imprezy w Europie”. Regulamin konkursu już jest rozsyłany, można go znaleźć także na stronach www.kulturalnykonin.pl (otwierając w menu zakładkę „Konkursy”). Więcej materiałów konkursowych publikować będziemy na stronach www.kdk.konin.pl oraz www.festiwaldzieciecy.pl

W razie pojawienia się pytań dotyczących konkursu, można a nawet trzeba kontaktować się z Biurem Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca, którym kieruje Ryszard Jarosław Piotrowski, i w którym na co dzień kontakt z uczestnikami konkursu trzyma Danuta Nowicka; adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. (+48)63-211-31-30 w. 22 oraz w. 29.  

PolecamyInne:

Linki:

Copyright © Kulturalny Konin 2012
wykonanie bp8.pl serv2