Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
Logo - Kulturalny Konin

Rok z nadziejami na długie lata

Portal  Kulturalny Konin 8 lutego 2013 skończył roczek. Chociaż to jeszcze niemowlę (jak można tak mówić o kimś, kto tyle mówi?), rozwija się prawidłowo, podjadając z apetytem wszystko, co nazywa się kulturą. Dumni rodzice liczą, że malec sięgnie po jeszcze więcej… Z okazji tego jubileuszu życzyli mu… Właśnie, czego?

Przypomnijmy, że portal www.kulturalnykonin.pl tworzą Dorota Gapska, Izabela Bobrowska i Andrzej Dusza, odpowiedzialni za informację, która z wszechobecnym newsem, królującym w mediach ma niewiele wspólnego. Na jego łamach można znaleźć wywiad, reportaż, recenzję – gatunki, na które nie ma już za wiele czasu, podane w rozmaity sposób, a to jako tekst, a to jako materiał telewizyjny z komentarzem, etc. Mocną stroną tego jedynego w mieście branżowego portalu poświęconego kulturze jest też fotografia, nawiązująca do najlepszych wzorców fotografii prasowej, stanowiącej dawniej osobny gatunek prasowy. Jest ona integralną  częścią zamieszczanych informacji o wydarzeniach, zjawiskach kulturowych, społecznych, etc., żyjącą też własnym życiem w postaci rozbudowanej galerii, w której można oglądać niespotykany, artystyczny fotoreportaż. Zespół czuwający nad wizualną częścią portalu stanowią: Zdzisław Siwik i Marcin Oliński, fotoreporterzy, operatorzy kamer, montażyści i realizatorzy telewizyjni. Z Kulturalnym Koninem współpracują stale Andrzej Moś, główny instruktor ds. filmu w Konińskim Domu Kultury i konińska fotograf – Marika Sypniewska. Przy tej okazji, dodamy też, że autorem logotypu identyfikującego portal jest Zbigniew 'Zibi' Rapeła.

Z okazji swych 1 urodzin zespół redakcyjny otrzymał żurawie wykonane w technice orgiami (przynoszą szczęście i spełniają marzenia!) oraz okolicznościowe poduszki z logo www.kulturalnykonin.pl, z życzeniami, by… nie zasypiał! (Na nich? Czy gruszek w popiele? – na jedno wychodzi...), przygotowane przez kierownik działu artystycznego, Małgosię Kazuś. Odczytane zostały również marzenia, które cytujemy:

  1. I niech tort będzie słodki! – już spełnione, dzięki Cukierni Preus, która go ufundowała. Dziękujemy!
  2. Full HD + Full codziennie (oczywiście po pracy) – z ogromnym fartem wylosowane przez zastępcę dyrektora KDK, Roberta Glapę.
  3. Przejścia na emeryturę w wieku 70 lat – Panie premierze! Dotyczy portalu!
  4. I żeby Andrzej Moś poprowadził rozmowę z Seanem Pennem. I żeby Sean do niego zadzwonił – kwestia czasu…
  5. Żeby konkurencja zgrzytała zębami – no comment.
  6. Najlepszej publicystyki, reklam prosto od Jana Kulczyka i zbliżających się 50 urodzin!
  7. Nagrody „Poznańskie Koziołki” w kategorii ‘promocja kultury’.
  8. Uścisku dłoni prezydenta Konina.
  9. Oraz: Utrzymania kursu i świeżych pomysłów.

Jubileusz odbył się w najbliższym gronie. Kolejne zapowiadają się hucznie, gości będzie więcej, no i tort wielki jak babciny stół. A my, dziękujemy, że jesteście Państwo z nami, że nas czytacie i oglądacie. Wnikliwie. Dziękujemy za wszystkie dobre słowa, ‘lajki’ na Facebooku, a konkurencji za powłóczyste spojrzenia. Obiecujemy dalej wzrastać.


Fot: Marcin Oliński
 

Zespół redakcyjny portalu

www.kulturalnykonin.pl


 

 
 

PolecamyInne:

Linki:

Copyright © Kulturalny Konin 2012
wykonanie bp8.pl serv2