Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
Logo - Kulturalny Konin

Rodzinne ilustrowanie

Baśniowe ilustracje dopowiadają słowo, pobudzają wrażliwość i wyobraźnię małego, ale i przyszłego czytelnika. Żyją też własnym życiem, które tchęli w nie polscy artyści plastycy, czyniąc z nich osobną sztukę. Tym razem swoimi wizjami plastycznymi najpiękniejszych baśni, będą mogli pochwalić się najmłodsi, którzy wspólnie ze swoimi rodzicami i opiekunami wezmą udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu „Festiwal baśni – Czytajmy razem!”.

Ów konkurs adresujemy do dzieci w wieku od 5-10 lat – informuje koordynatorka projektu, Hanna Kubacka-Kujawińska. – Pomoc rodziców, dziadków, opiekunów jest wskazana, a nawet mile widziana, ponieważ z założenia ma on charakter rodzinny. Zadaniem mamy, taty, babci, dziadka lub innych bliskich dziecku osób, będzie przeczytanie baśni na głos, rozmowa na temat jej wątków, omówienie, wyjaśnienie, odpowiedzenie na wszelkie nurtujące je pytania. Zadaniem małego artysty będzie z kolei wykonanie dzieła plastycznego, w dowolnej technice, na kartce A4. Które oczywiście nawiąże do przeczytanej baśni! Dzięki temu dziecko swobodnie poradzi sobie z wymyśleniem i wykonaniem baśniowej ilustracji, i w fantastyczny mądry sposób spędzi czas ze swoją rodziną i samym sobą – uzupełniła Hanna Kujawińska. 

Dodajmy, że konkurs na baśniową ilustrację to tylko część projektu realizowanego przez CKiS, dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który promuje czytelnictwo wśród najmłodszych. Aby wziąć w nim udział, należy nadesłać (lub dostarczyć osobiście) pracę dziecka pod adres: Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, ul. Okólna 47a, 62-510 Konin w nieprzekraczalnym terminie do 8 maja 2013. Dzieło musi zostać podpisane na odwrocie imieniem i nazwiskiem małego autora, należy też dołączyć do niego wypełnioną kartę zgłoszenia.

Nagrodzone ilustracje zostaną zaprezentowane na wystawie, która zostanie otwarta 26 maja 2013 o godz. 16.00 w siedzibie organizatora. Laureaci otrzymają książki i książki audio. Ich prace uświetnią również materiały podsumowujące projekt, znajdując się w katalogu i na płycie multimedialnej. Więcej informacji można zasięgnąć u Hanny Kubackiej-Kujawińskiej pod telefonem 605 393 884 lub via mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wydarzeniu została też poświęcona specjalna zakładka www.festiwalbasni.ckis.konin.pl, do której można zaglądać.
  

 

PolecamyInne:

Linki:

Copyright © Kulturalny Konin 2012
wykonanie bp8.pl serv2