Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
Logo - Kulturalny Konin

Recenzja z mp3? Czytaj i pytaj

"Festiwal baśni – czytajmy razem!" organizowany przez CKiS, będzie wydarzeniem wielodniowym i wielowątkowym. Będą mu towarzyszyły wykłady, spotkania z pisarzami i artystami, głośne czytanie, słuchanie, wystawy, happeningi, wyprawy do bibliotek. W ramach święta baśni zostały też ogłoszone dwa konkursy: na ilustrację i na recenzję! Jak 5-latki poradzą sobie z tym zadaniem?

Konkurs nosi miano "Czytaj i pytaj", polega bowiem na ścisłej współpracy dorosłego i pociechy. Jego adresatami są dzieciaki w wieku od 5-10 lat. Zadaniem rodziny jest wspólne przeczytanie baśni, rozmowa, odpowiedzenie na pytania i wyjaśnienie wszelkich trudnych dla dziecka kwestii. Kiedy zostaną omówione, osobistą ocenę, przemyślenia, spostrzeżenia, refleksje dziecka należy nagrać na nośnik dźwięku lub też dźwięku i obrazu i nadesłać pod adres Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, ul. Okólna 47a. Dobrze słyszalną recenzję baśni należy dostarczyć do 8 maja br. Czas wypowiedzi nie może przekraczać 3 minut.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 26 maja, o 16.00 w siedzibie organizatora. Laureaci otrzymają nagrody książkowe, ich prace zostaną też opublikowane. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.festiwalbasni.ckis.konin.pl lub u koordynatorki projektu –  Hanny Kubackiej-Kujawińskiej, tel. 605 393 884.

PolecamyInne:

Linki:

Copyright © Kulturalny Konin 2012
wykonanie bp8.pl serv2