Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
Logo - Kulturalny Konin
Filtr
 • Malta na bis: świergolenie, słoń w kratę i no control

  – Sensacyjny kabaret wokalny wskrzeszający tradycję dziewczęcych zespołów piosenkarskich. Dowcipne, przewrotne i zawsze dobrze zaśpiewane interpretacje dziewczyńskich evergreenów. Pomiędzy numerami babskie przygadywanki, złośliwości, świergolenie – napisał o ich scenicznych wyczynach Maciej Nowak, krytyk teatralny („Wysokie obcasy”). Mowa o LAURA PALMER COVER STORY, którego występ zainauguruje tegoroczną MALTĘ NA BIS w Koninie.

 • Festiwal czyli emocje

  Pierwsze wybuchy euforii: - Tańczymy i śpiewamy w finale! No i pierwsze smutne miny, z reguły bez komentarza, chyba że za komentarz posłużą łzy tych, którzy żegnają się z festiwalem już na etapie eliminacji. I tak jest co roku, od 36 lat, czyli od kiedy w Koninie odbywa się dziecięcy festiwal piosenki i tańca.

 • OKFA w III wieku

  W ubiegłym roku OKFIE stuknęła sześćdziesiątka. Filmowe wydarzenie adresowane do amatorów, twórców niezależnych i studentów szkół filmowych znalazło dom w Koninie. 20 lat temu z zapasem było wędrownym konkursem, gościło w różnych miastach Polski. Osiadło na dobre i mimo tak słusznego wieku, emanuje młodością tych, którzy robią filmy. W tym roku Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych im. Prof. Henryka Kluby potrwa u nas od 18-21 czerwca. W programie znajdą się 43 wyselekcjonowane propozycje i sporo wydarzeń towarzyszących.

 • Festiwalowa magia

  Jeszcze jest cicho, jeszcze trwa budowanie dekoracji, ale już jutro pojawią się pierwsi uczestnicy 36. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca. I zacznie się festiwalowa magia. Najpierw próbami, zespołów tanecznych i wokalistów razem z orkiestrą festiwalową. A we czwartek rano...

 • Maja Komorowska w niedzielnym Salonie

  Mai Komorowskiej nie trzeba przedstawiać. Jest aktorką wspaniałą, uznaną, zapamiętaną. Prywatnie piękną kobietą, człowiekiem pełnym dobroci, emanującej wokół. Na scenie i w filmie łączy obie te cechy. Artur Międzyrzecki napisał o niej, że jest "aktorką miłości". Zdobyła niezliczone nagrody przyznawane wybitnym polskim aktorom, stała się wybraną aktorką Krzysztofa Zanussiego i chociaż jej filmowy dorobek jest imponujący, mówi o sobie, że w swym zawodowym życiu więcej ról odmówiła niż przyjęła. 
   
  Poezję na żywo czyta od lat, czytała ją na długo przed Salonami Poezji Anny Dymnej, a ludzie słuchali jej z uwagą i wzruszenie. I pewnie tak będzie tym razem. Maja Komorowska wystąpi dla konińskiej publiczności z wierszami Adama Zagajewskiego, Wisławy Szymborskiej, księdza Jana Twardowskiego, księdza Janusza Pasierba i innych ukochanych poetów, których utworami podzieli się z Państwem.
   
  Sporo miejsca poświęci też rozmowie o życiu, bliskich i zawodzie aktora. W Konińskim Domu Kultury będzie można również zakupić książkę "Pytania, które się nie kończą", w której znajduje się wywiad rzeka (z aktorką rozmawia wybitny krytyk filmowy, Tadeusz Sobolewski). Będzie też możliwość uzyskania osobistej dedykacji Mai Komorowskiej. Gospodarzem Salonu Poezji będzie Andrzej Seweryn, honorowym - Szymon Pawlicki. Jak zawsze czytaniu wierszy będzie towarzyszył występ Muzycznych Aniołów.
   
  MAJA KOMOROWSKA - Aktorka NieZwykła

   
  Salon Poezji Anny Dymnej
  Koniński Dom Kultury
  7 czerwca 2015, 18.00
  Bilety 20 zł 
   

PolecamyInne:

Linki:

Copyright © Kulturalny Konin 2012
wykonanie bp8.pl serv2