Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
Logo - Kulturalny Konin

Galeria

Debiuty 2015. Przegląd filmów z Bartkiem Topą

Gościem specjalnym 25. Przeglądu Polskich Filmów Fabularnych DEBIUTY w Koninie był Bartłomiej Topa. Aktor, do którego należał ostatni rok w polskim filmie, spotkał się widzami Kina Studyjnego CENTRUM. W programie jubileuszowego wydarzenia znajdą się 4 debiutanckie obrazy, w których zagrał role. Zainaugurował je pokaz specjalny filmu Krzysztofa Łukaszewicza – „Karbala”, który stał się jednym z wątków tej rozmowy.


Fot. Marcin Oliński

Czytaj więcej...

Blues z Martyną i Warrenem

Warren Haynes, amerykański muzyk i Martyna Jakubowicz, pierwsza dama polskiej sceny bluesowej byli najważniejszymi postaciami Międzynarodowego Festiwalu Bluesowego w Koninie (13-14 listopada). Ciekawym akcentem Bluesonalii był występ konińskiej formacji Blueska, która pokazała się na małej scenie CKiS - DK „Oskard”, organizatora tego wydarzenia.


Fot. Zdzisław Siwik

Czytaj więcej...

Próba do „Męczenników” Grzegorza Jarzyny

Po raz pierwszy na deskach  CKiS DK – „Oskard” gościł TR Warszawa. Widzowie mieli okazję oglądać najnowsze dzieło jednego z najważniejszych współczesnych polskich reżyserów teatralnych – Grzegorza Jarzyny, mowa o spektaklu „Męczennicy”. Reporter portalu kulturalnykonin.pl, Zdzisław Siwik, przyglądał się próbie generalnej, która odbywała się dopołudnia i była otwarta dla mediów (15 października br.).


Fot. Zdzisław Siwik

Czytaj więcej...

Zagrali i zaśpiewali vabank

Koncert rozpoczął motyw muzyczny z filmu ,,Vabank". Historia opowiedziana, a raczej wyśpiewana, na scenie KDK, przeniosła widzów do radosnego, urokliwego i bogatego miasteczka z lat trzydziestych ubiegłego wieku. Miasteczko zamieszkałe przez sklepikarzy, aptekarzy, piekarzy, fryzjerów, jubilerów i oczywiście bankierów, tętniło życiem i było świadkiem plotek, romansów i innych równie ciekawych przeżyć swych mieszkańców.


Fot. Marcin Oliński

Czytaj więcej...

Odzyskana rzeczywistość w obrazach Kokosińskiego

Jeśli ktoś z oglądających spodziewał się malarstwa tradycyjnego czy choćby awangardowego, jego zaskoczenie było wielkie. Bartosz Kokosiński przedstawił własną wizję tej gałęzi sztuki, opartą na deformacji i odzyskanej rzeczywistości. Z jego prac wylewa się ona bez kontroli, sterczy ze ścian galerii i atakuje. Niektórzy mówią, że pożera. Wernisaż w „Wieży Ciśnień” nazwał znacząco: „Nic nie jest prawdziwe, ale wszystko możliwe”, przekonując widzów, jak pojemna jest definicja tego, co współczesna sztuka nazywa obrazem (9 października br.).


Fot. Zdzisław Siwik

Czytaj więcej...

PolecamyInne:

Linki:

Copyright © Kulturalny Konin 2012
wykonanie bp8.pl serv2