Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
Logo - Kulturalny Konin

Rybiński u Wojciecha

Jeśli zdaje się, że „czasem znika w nienazwane”, to nieprawda. Jest. W ogromie swojego repertuaru piosenek pozytywnych, znakomicie napisanych i skomponowanych, a do tego zaśpiewanych. Ostatnią płytę, tę najświeższą, wydał cztery lata temu. Utworów z krążka „Całym sercem” można posłuchać w MTV – o 5:00 rano. W polskich stacjach radiowych nie można, jedyną okazją pozostają więc koncerty, takie jak ten w kościele św. Wojciecha w Morzysławiu, którego proboszcz, ks. Józef Wysocki podśpiewuje szlagier „Nie liczę godzin i lat”.


Fot. Marcin Oliński


Fot. Marcin Oliński

Występ rozpoczął utworem z płyty „Całym sercem” – „Czasami”. W Koninie ma mnóstwo fanów, do których zalicza się również proboszcz Wysocki, ale przede wszystkim fanek, które jego utwory znają na wyrywki i śpiewają wspólnie w tonacji G-dur. Testem na znajomość twórczości Rybińskiego (i na prawdomówność) stała się piosenka, którą potocznie nazywa się „Nie płacz maleńka” albo – „Pogoda dla bogaczy”. W rzeczywistości nosi ona tytuł „Pocieszanka” (jej pozytywne przesłanie, jak mówił artysta, pacyfikuje minorowe nastroje żon jego przyjaciół, wracających nad ranem z bardzo męskich wypraw) i konińska publiczność zdała go na pięć, także wokalnie. Potem były evergreeny Rybińskiego: „Za każdą cenę”, „Czas relaksu”, „Życie na miarę”, „Czy pamiętasz jak to było”, „KBM”. A na bis? Nie zgadniecie Państwo, która z piosenek rozbrzmiewała na cały Morzysław…
 
Andrzej Rybiński wystąpił w Koninie 26 kwietnia br., w jego recitalu wystąpił też młody koninianin, dobry znajomy – Mariusz Urbaniak (instruktor piosenki z Młodzieżowego Domu Kultury), który wykonał utwór „Dzwonię do Ciebie”.

 

PolecamyInne:

Linki:

Copyright © Kulturalny Konin 2012
wykonanie bp8.pl serv2