Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
Logo - Kulturalny Konin

Dobra Nowina międzynarodowa

Festiwal „Gospel nad Wartą” jest wydarzeniem ważnym w kalendarzu kulturalnym miasta. Odbywa się cyklicznie, podobnie jak urodziny Konin Gospel Choir, muzyczno-wokalnej formacji, która od 11 lat popularyzuje ten gatunek muzyczny, krzewiąc przy tym słowa Ewangelii. W ostatniej dekadzie organizatorom udało się nadać festiwalowi rangę międzynarodową. W Koninie gościliśmy znakomitych wykonawców Gospel z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.


Fot. Zdzisław Siwik


Fot. Zdzisław Siwik

Gospodarzem wieczoru był Konin Gospel Choir dyrygowany przez Beatę Stanisławską, któremu towarzyszył zespół Holy Noize. Festiwalowy koncert odbył się 7 czerwca w Centrum Kultury i Sztuki – DK „Oskard”. Gwiazdą wieczoru była obdarzona niezwykłym głosem brytyjska wokalistka Elaine Simpson, która na scenie występuje od 27 lat. Doświadczenie, poczucie humoru i pasja śpiewania sprawiają, że Eleine zaraża nimi słuchaczy i swoich uczniów. Wykłada technikę wokalną w Hardforshire oraz w East London College w Londynie, prowadząc również warsztaty. Artystka występowała na scenie obok sław międzynarodowej estrady, takich jak Elton John czy Sarah Brightman.  

Gościem Festiwalu „Gospel nad Wartą” była również Natalia Niemen z zespołem. Organizatorami wydarzenia – Wielkopolskie Stowarzyszenie Gospel, samorząd Konina i CKiS DK „Oskard”.

 

 

 
 
 

PolecamyInne:

Linki:

Copyright © Kulturalny Konin 2012
wykonanie bp8.pl serv2