Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
Logo - Kulturalny Konin

Zagrali i zaśpiewali vabank

Koncert rozpoczął motyw muzyczny z filmu ,,Vabank". Historia opowiedziana, a raczej wyśpiewana, na scenie KDK, przeniosła widzów do radosnego, urokliwego i bogatego miasteczka z lat trzydziestych ubiegłego wieku. Miasteczko zamieszkałe przez sklepikarzy, aptekarzy, piekarzy, fryzjerów, jubilerów i oczywiście bankierów, tętniło życiem i było świadkiem plotek, romansów i innych równie ciekawych przeżyć swych mieszkańców.


Fot. Marcin Oliński

W tym roku koncert odbył się w scenografii rodem z planu filmowego z lat trzydziestych. Inspiracją do wyboru tematu koncertu był film Juliusza Machulskiego ,,Vabank". Przed konińską publicznością wystąpili parlamentarzyści, samorządowcy, ludzie kultury, oświaty, przedsiębiorcy oraz dziennikarze. Pomysłodawczynią koncertu, który odbywa się pod honorowym patronatem Józefa Nowickiego, prezydenta Konina, jest Elżbieta Miętkiewska, dyrektor Konińskiego Domu Kultury.

Bohaterami historii byli Józef Urzędowski, potentat finansowy w mieście, jego piękna żona Beata i niesforna córka Elżunia, która mimo upływu lat nie traciła owej niesforności. Rodzinie Urzędowski życie płynęło spokojnie w towarzystwie grona przyjaciół, znajomych i rodzin, aż do chwili kiedy…. no właśnie.

Tym z Państwa, którzy wzięli udział w wydarzeniu nie muszę przypominać, tym, którzy z powodu zamarzniętych szyb w autach, oślepiającego słońca i innych ważnych powodów, nie przybyli do KDK, powiem tylko... żałujcie, że nie byliście.

Były romanse, nieszczęśliwa miłość, intryga i ,,próba" skradzenia skarbu Urzędowskich. Nie trudno przewidzieć, że wszystko skończyło się happy endem. A morał, który wypłynął z koncertu jest jeden: ,,szczęście trzeba brać vabank''.

Organizatorzy i uczestnicy koncertu ,,odrobinę" szczęścia przekazali również podopiecznym Towarzystwa Inicjatyw Obywatelskich z Konina. Józef Nowicki, prezydent Konina, wręczył czek na 10 tysięcy złotych Annie Lewandowskiej, prezes Towarzystwa. Pieniądze pomogą w remoncie świetlicy środowiskowej na konińskiej starówce.


Fot. Marcin Oliński

 
 

PolecamyInne:

Linki:

Copyright © Kulturalny Konin 2012
wykonanie bp8.pl serv2