Ta strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki
Logo - Kulturalny Konin

Magazyn więcej Kultury

„Spotkanie z Ewą Grętkiewicz”

Prezentacja sylwetki i dorobku Ewy Grętkiewicz – dziennikarki i pisarki z Konina, autorki książek dla dzieci, m.in. „Szczękająca szczęka Saszy” i „Zakręcona na maksa”. Pisarka opowiada też o swoim dzieciństwie i młodości spędzonej w Świeciu nad Wisłą, dojrzewaniu do pisarstwa i planach twórczych.

Czytaj więcej...

"Janina, czyli Weneda"

Wydanie 44., czerwiec 2011. Magazyn poświęcony konińskiej pisarce Janinie Perathoner, tworzącej przez wiele lat pod pseudonimem: "Janina Weneda". Zrealizowany z okazji Jej 85 urodzin.

Czytaj więcej...

"Misterium w Lądzie"

Misteria Męki Pańskiej przygotowywane przez salezjanów ojca Bosko mają za sobą długoletnią tradycję. Wystawiano je już w latach trzydziestych w gimnazjach i seminariach salezjanów w całej Polsce, zgodnie z ewangeliczną i edukacyjną misją Zgromadzenia.

Czytaj więcej...

„Tomasz Sacha”

Sacha był… Trzeba pisać i mówić „był”, bowiem reportaż o konińskim jazzmanie powstał tuż po jego śmierci. Jest wspomnieniem o jego dziełach. Koninianin, tu uczył się muzyki. Ale konińska scena była dla niego za ciasna. Był współzałożycielem i współtwórcą sukcesów „Prowizorka Jazz Band”, formacji mającej stałe i zasłużone miejsce w historii konińskiego i polskiego jazzu. W reportażu muzyka Sachy, wspomnienia przyjaciół, muzyków.

Czytaj więcej...

„Joto Giotto Dimitrow”

Reportaż o twórczości Giotto „Joto” Dimitrowa, konińskiego artysty rzeźbiarza: - opowieść o powojennej tułaczce dziecka z Macedonii (dzisiaj będącej częścią Grecji), rozłączonego z rodzina, przez Węgry do Polski - pokazanie dzieła artysty: od koncepcji, przez wykonanie modelu do wernisażu w Wieży Ciśnień, gdzie odbył się benefis jego 40-lecia pracy twórczej - rozmowa o wpływie artysty rzeźbiarza na kształt nowej części Konina (Giotto Dimitrow był przez kilka lat plastykiem miejskim).

Czytaj więcej...

„Benefis Jana A.P. Kaczmarka”

Wydanie IV, maj 2005

Czytaj więcej...

PolecamyInne:

Linki:

Copyright © Kulturalny Konin 2012
wykonanie bp8.pl serv2