Connect with us

Ciekawe miejsca

Historia konińskiej “Dekady”

Konin jest prężnie rozwijającym się miastem, na którego terenie znajdzie się nowoczesny obiekt Dekada Konin – miejsce, które zachwyci designem, funkcjonalnością, zapraszając do miłego spędzenia czasu mieszkańcow oraz przyjezdnych gości. Przyjrzyjmy się jej z bliska. 

Czym jest “Dekada” w Koninie?

Dekada Konin to obiekt handlowo- usługowy. Jej powierzchnia liczyć będzie 5500 m2. Jedna kondygnacja naziemna obejmuje aż dwadzieścia lokali, w których mieścić będą się najbardziej popularne marki handlowe, z których usług oraz produktów uwielbia korzystać ogromna ilość Polaków. Galeria zintegrowana będzie z dworcem kolejowym, dzięki czemu stworzy możliwość miłego spędzenia czasu także podróżnym, którzy oczekują na dalsze połączenie komunikacyjne, bądź postanowią zatrzymać się w mieście. Dekada Konin jest obiektem handlowy typu strip mall. W jej bliskim sąsiedztwie znajdują się duże osiedla mieszkaniowe, przez co wiele mieszkańców miasta będzie miało bezpośredni dostęp do takich sklepów jak: CCC, RTV Euro AGD, Empik, Hebe, Pepco i inne. 

Historia Galerii Dekada w Koninie

Dekada Konin zaczęła powstawać w marcu 2021 roku, kiedy to ruszyły prace budowlane. Zakończenie realizacji inwestycji będzie miało miejsce pod koniec 2022 roku. “Dekada” w Koninie jest inwestycją dwóch spółek – Dekada Realty w Warszawie oraz Xcity Investment. W ramach inwestycji powstanie dworzec autobusowy oraz kolejowy, który na przestrzeni roku obsłuży około miliona pasażerów. 

Jak dojechać do Galerii Dekada w Konie?Dekada Konin zlokalizowana jest przy głównych ulicach handlowych miasta Konin – ul. Kolejowej oraz ul. Dworcowej. Galeria znajduje się w ścisłym centrum miasta, w niedalekiej odległości od Sądu Rejonowego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz gmachu Villa Stary Konin. W związku z tym, dojazd do obiektu będzie bezproblemowy. Pod galerią znajdzie się także obszerny parking, liczący 340 miejsc parkingowych, dzięki czemu zaparkujemy nasz samochód szybko, sprawnie a przede wszystkim bezpiecznie. Do galerii dojedziemy także komunikacją miejską.