Connect with us

Atrakcje

Te koncerty gwiazd w Koninie cieszyły się ogromną popularnością!

Organizowanie koncertu dla konińskiej publiczności to zawsze wielkie wydarzenie. Należy powiedzieć, że niektórzy wykonawcy wzbudzają ogromne zainteresowanie nie tylko w tym mieście, ale również w całym kraju. Na pewno jest to też duże wyróżnienie dla mieszkańców Konina, że mogą gościć różnego rodzaju gwiazdy na swojej scenie. Nie dość, że jest to duma, to również promocja miasta, bo przecież w Wielkopolsce jest parę większych miast i nawet chwilowe przyciągnięcie uwagi daje dużo frajdy. Postanowiliśmy przygotować tekst o koncertach gwiazd w Koninie oraz ich zainteresowaniu. Aby się dowiedzieć więcej, zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem.

Gdzie najczęściej odbywają się koncerty w Koninie?

Zdajemy sobie sprawę z tego, że Konin nie jest miastem, które przyciągałoby uwagę wielu osób, natomiast organizacja koncertu zdecydowanie może to zmienić. Nie ma co ukrywać, że z racji tego, że nie jest to ogromne miasto, to nie ma też wielu miejsc do organizowania takich eventów, ale jednak nie zmienia to faktu, że takowe można znaleźć. Najczęściej koncerty odbywają się w CKiS Dom Kultury – “OSKARD”. To miejsce zajmujące się działalnością impresaryjną i to przeważnie tam odbywają się koncerty w Koninie i okolicach. Nie dość, że jest to miejsce, które miało okazję witać już naprawdę wielkich artystów, to w dodatku poza koncertami odbywają się tam również spektakle muzyczne czy teatralne. 

Owszem, zawsze może ktoś powiedzieć, że Konin to nie jest to samo co Poznań i choć jest to prawda, to nie ma co ukrywać, że od czasu do czasu to miasto jest odwiedzane przez znanych artystów. Koncerty Konin zawsze przyciągają dużą uwagę mieszkańców, którzy chętnie ruszają po bilety do kas i szczelnie wypełniają salę nie tylko CKiS Domu Kultury – OSKARD, ale również i Konińskiego Domu Kultury, w którym również odbywają się koncerty oraz inne wydarzenia.

Najpopularniejsze koncerty gwiazd w Koninie

Przeglądając archiwa konińskie, warto zaznaczyć, że to miasto widziało naprawdę znanych artystów. Plejada polskiej muzyki, nawet tej sprzed dziesięcioleci mieli okazję tutaj zagrać. Dla przykładu w konińskim amfiteatrze wystąpiła Maryla Rodowicz wraz z Red Lips, którzy to zespół zasłynął z piosenki “To co nam było”. 

Miasto stara się jak może, by zapraszać prawdziwą śmietankę polskiej estrady i koncerty Konin są doskonałą odskocznią od codzienności. W przeszłości grywali tutaj: Strachy na Lachy, Ralph Kaminski czy też jeden z bardziej popularnych piosenkarzy naszej sceny, Krzysztof Zalewski. W 2017 odbył się koncert zespołu IRA, który już od dziesięcioleci zachwyca kolejne pokolenia fanów muzyki rockowej i nie tylko. Tak więc Konin jest miejscem, w którym jak najbardziej można pójść na ciekawy koncert znanych artystów.

Najpopularniejsze imprezy w Koninie i okolicach

Jeżeli chodzi o najpopularniejsze imprezy, które odbywają się w tym pięknym wielkopolskim mieście, to imprezy konin i okolice mają spore znaczenie dla lokalnej społeczności. Często tutaj odbywają się koncerty, ale i również spektakle czy też recitale. Nie brakuje również kabaretów, które przybywają ze swoimi programami jak np. Ani Mru Mru czy też Piotr Bałtroczyk ze swoim stand upem.

To, że w mieście odbywają się imprezy o charakterze muzycznym, nie oznacza, że jest to pełna oferta przeznaczona dla mieszkańców. Wydarzenia kulturalne Konin to nie wszystko – również można znaleźć eventy o charakterze sportowym czy tak jak wspomnieliśmy, seanse kinowe oraz teatralne.

Podsumowanie

Mając chwilę wolnego czasu, jak najbardziej warto poświęcić go na to, aby pójść na koncert w Koninie. To świetny sposób na zabawę dla całej rodziny, a wydarzenia muzyczne są tak różnorodne, że nie zabraknie atrakcji zarówno dla starszych koneserów, ale i dla młodszych osób mających trochę inny gust.